Sakarya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

Kırantepe, Esentepe, Serdivan Gölpark, Gölbaşı Park ve Beşköprü Turumuz 24 Aralık 2017

24 Aralık 2017'nin ıslak, çamurlu ve güneşli bir gününde, hava şartlarına aldırış etmeden iki gönüllü düştük yollara.

İlk olarak Kırantepe'ye çıktık. Yol durumundan hiç bahsetmek istemiyorum resmen pati ve drift attık, çamurlar ve karlar içerinde yıkandık.

Antenlerin olduğu yerde minibüsü büfeye çevirmişler yemek ve çay servisi yapıyorlardı. Bu gün kapalıydı ama iyi havarda açık olarak hizmet vereceğini düşünüyorum. Yolunuz düşerse manzara karşı çay iyi gider.

Çıktığımız yer yüksek olunca kar görmek karlarda yuvarlanmakta bize nasip oldu. Çamurlu yollarda yokuşları çıkarken oldukça zorlandık,

Daha sonra arka ve bilinmiyen yollardan çubuk köyüne, oradan da esentepe mahallesine, ardından da Serdivan Gölpark'a iniş yaptık.

Gölparkta gıda takviyesi alarak etrafı güzelce gezdik. Tiyatro alanında evlenme teklifi için hazırlıklar vardı ama maalesef çok bekleyemedik ve sonunu göremedik.

Daha sonra eski kamyoncular konağının olduğu yerden aşağıya doğru yani Sapanca Gölü sazlıkları kıyısından Arifiye Gölbaşıpark'a çamur deryası içerisinde pedal çevirdik.

Bazı su geçişlerinde bisikletlerimiz yarıya kadar battı, bende bu su deryalarından nasibimi alarak suya düştüm. Çok derinmiş fark edemedim ama çok eğlenceliydi.

Dönüşte de son olarak Justinyen Köprüüne uğrayarak günümüzü çok güzel ve eğenceli bir şekilde tamamladık. Ne diyelim darısı başınıza...

Bir daha ki turlarda görüşmek dileğiyle

Kırantepe (1).jpg
Kırantepe (2).jpg
Kırantepe (3).jpg
Kırantepe (4).jpg
Kırantepe (5).jpg
Kırantepe (6).jpg
Kırantepe (7).jpg
Kırantepe (8).jpg
Kırantepe (9).jpg