Sakarya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

SAKARYA YÖRESEL YEMEK TARİFLERİ VE SUNUMU YARIŞMASI” ÖDÜLLERİ VERİLDİ

İlimizin zengin mutfak kültürünün ulusal ve uluslararası boyutta daha geniş kitleler tarafından tanınması, unutulmaya yüz tutmuş yöresel yemeklerimizin ortaya çıkarılması ve tespit edilen bu yemeklerin günümüz yemek kültürüne uyarlanarak ilimizin gastronomi turizmi alanında da ön plana çıkarılması amacıyla Sakarya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Turizm Fakültesi işbirliğinde 05 Ocak 2021-25 Mart 2021 tarihleri arasında üç kategoride düzenlenen “Sakarya Yöresel Yemek Tarifleri ve Sunumu Yarışması” sonucunda dereceye girenlere ödülleri verildi.
Sakarya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünde 21 Mayıs Cuma günü dereceye giren yarışmacılara İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Mehmet Güngör ve Şube Müdürü Nursel Eroğlu tarafından ödülleri takdim edildi. Kategori birincilerine çeyrek altın, kategori ikincilerine 6 kişilik 24 parça porselen yemek takımı ve katılım belgeleri verildi.
Müdür Vekili Mehmet Güngör “Bu tür yarışmaların ilimizin gastronomi turizmini canlandırmak açısından da faydalı olduğunu belirterek ilerleyen dönemlerde de kurumumuz tarafından yemek yarışmalarının yapılması konusunda çalışmalara devam edileceğini söyledi”. Salgın koşulları dikkate alınarak çok az sayıda kişiyle gerçekleştirilen tören, ödül takdimi sonrasında Müdürlüğümüzün gelecek yıllarda gerçekleştirmeyi planladığı yarışmalarda buluşma temennisiyle sonlandırılmıştır.

Yemek Yarışması Ödül Töreni 2021 (1).JPG
Yemek Yarışması Ödül Töreni 2021 (3).JPG
Yemek Yarışması Ödül Töreni 2021 (4).JPG
Yemek Yarışması Ödül Töreni 2021 (5).JPG
Yemek Yarışması Ödül Töreni 2021 (6).JPG
Yemek Yarışması Ödül Töreni 2021 (7).JPG