Sakarya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

Turizm Çalıştayı Yapıldı

Sakarya Büyük Şehir Belediyesi ile birlikte turizm paydaşları olarak Sakarya Üniversitesi Kongre Merkezinde "Turizm Çalıştayı" gerçekleştirildi. Çalıştaya Kültür ve Turizm Bakan Yardımcımız Nadir Alpaslan telefonla bağlanarak görüşlerini dile getirdi.

Düzenlenen çalıştayda İl Kültür ve Turizm Müdürü Süleyman Acar; “Sakarya İl Kültür Turizm Müdürlüğü olarak Sakarya’nın kapılarını dünyaya açacağız. Uzun yıllardır Sakarya’nın eksiği olan müze konusunu da çözüme ulaştırmak en büyük hedefimiz” dedi.

Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım; Kentin en önemli değeri olan doğal güzelliklerin korunması ve dünya turizmine kazandırılması gerektiğini kaydederek, “Büyükşehir’imiz konuya vakıflar, iyi çalışmışlar. Sakarya, Türkiye’nin en potansiyelli şehri. Turizmde, sanayide, tarımda, hizmet sektöründe sahip olduğu değerler itibariyle ülkenin en şanslı ili. Bu çalıştayda yol haritasını çizeceğiz. Şehrin hangi adımları atması gerektiğini belirleyeceğiz. Turizmde özellikle 3 önemli ayak var varlık tespiti, pazar analizi ve odaklı-tematik çalışma sistemi. Turizm değerleri, tarihi bakiyesi, biraz kazsak 4 bin yıla giden tarihi, coğrafyasının önemi, doğal güzellikleri ve kültürel zenginlikleri potansiyelimizi ortaya koyuyor. Dijital çağda yaşıyoruz, dünyanın diğer ucundaki insanlara ulaşmak artık çok kolay. Başkanımız Ekrem Yüce ile Dubai, Japonya ve körfez ülkelerine gidip şehrimizi tanıttık, tanıtmaya devam edeceğiz ve bunun meyvelerini de şimdiden görüyoruz. Sakarya’da muhteşem varlık doğal güzellikler. Bunları göz bebeğimiz gibi koruyup değerlendirmeliyiz. Dünyadan doğru örnekleri inceleyip, uygulamamız gerekiyor. Çalıştayımız hayırlı olsun.” diye konuştu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce ve Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan kürsüye çıkarak çalıştayla ilgili bilgilendirmelerde bulundu.

İlçe Belediye Başkanları ile alanında uzman kişilerin katılımıyla gerçekleşen çalıştayın sonucunda çıkacak olan proje ve kararlar ilimize hayırlı olmasını temenni ediyoruz.

Emeği geçen tüm katılımcılara teşekkür ederiz.

Turizm Çalıştayı (1).jpg
Turizm Çalıştayı (2).jpg
Turizm Çalıştayı (3).jpg
Turizm Çalıştayı (4).jpg
Turizm Çalıştayı (5).jpg
Turizm Çalıştayı (6).jpg
Turizm Çalıştayı (7).jpg
Turizm Çalıştayı (8).jpg
Turizm Çalıştayı (9).jpg