Sakarya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

İl Turizm Tanıtım ve Geliştirme Kurulu, 8.Kez Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Toplantı Salonunda Bir Araya Geldi

Sakarya İl Tanıtım ve Geliştirme Kurulunun 8.Toplantısı Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) toplantı salonunda İl Kültür ve Turizm Müdürü Süleyman ACAR başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantı öncesi selamlama konuşması yapan Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Akgün ALTUĞ, konuşmasında odanın (SATSO) Sakarya turizmine yaptığı hizmetler hakkında kurul üyelerine bilgilendirmelerde bulundu.

 

Toplantıya Kültür ve Turizm Bakanlığını temsilen Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı, Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği, Seçkin Otel ve Tunatan Tesislerinin temsilcileri ile İlimizde aktif olarak faaliyet gösteren Sosyal Medya İçerik üreticileri katıldı.

 

Toplantıda Sağlık Turizmi, Sürdürülebilir Turizm Programı, Fotoğraf Yarışması, Türk Mutfağı Haftası, İngilizce GoSakarya İnstagram Sosyal Medya Hesabı Açılması konuları değerlendirildi.

 

Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı yetkilisi tarafından 2022 yılı içerisinde gerçekleştirilen faaliyetlerle ilgili sunum gerçekleştirildi. Sunumda İlimizde 2022 yılında 24 ülkeden 57 kişilik basın, influencer ve sosyal medya ağırlaması gerçekleştirildiği belirtilerek; Rota Markalaştırma Çalışmaları, Dijital PR Projesi, Kültürel Rotalar hakkında Kurul bilgilendirildi.

 

Sakarya’da Sağlık Turizminin geliştirilmesi ile ilgili olarak İlimizde “Sağlık Turizmi alanında Acentaların Ağırlanması” projesi hakkında Kurula sunum yapıldı. Ayrıca, “Fotoğraf Yarışması” düzenlenmesi ve 21-27 Mayıs tarihleri arasında kutlanacak olan “Türk Mutfağı Haftası” etkinlikleriyle ilgili de sunum yapılarak Kurul üyeleri bilgilendirildi.

 

İlimizde “Sağlık Turizmi”nin geliştirilmesiyle ilgili olarak yapılması planlanan “Sağlık Turizmi Çalıştayı” öncesinde “Sağlık Turizmi Alt Komisyonu” ile “Spor Turizmi”nin geliştirilmesi ve bu kapsamda yapılacak etkinlik ve organizasyonların daha etkin ve verimli olabilmesi için “Spor Turizmi Alt Komisyonu” oluşturulması kararlaştırıldı.

 

İTGK 8 (1).JPG

İTGK 8 (2).JPG
İTGK 8 (3).JPG