Sakarya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

İl Tanıtım ve Geliştirme Kurulu 9.Kez Toplandı

Sakarya İl Tanıtım ve Geliştirme Kurulunun 9.Toplantısı Sakarya Valiliği toplantı salonunda Vali Yardımcısı sayın Selda DURAL’ın başkanlığında gerçekleştirildi.

Toplantıya Kültür ve Turizm Bakanlığını temsilen Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı, Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği ve Tunatan Tesislerinin temsilcileri katıldı.

Toplantıda “Türk Mutfağı Haftası Etkinlikleri”, “Sağlık Turizmi Çalıştayı”, “Sakarya Foto Safari Etkinliği”, Hasat Turizmi ve İl Tanıtım Günleri konuları değerlendirildi.

Sakarya’da Sağlık Turizminin geliştirilmesi ile ilgili olarak “Sağlık Turizmi Çalıştayı”nın düzenlenmesi hakkında kurula bilgi verildi.

21-27 Mayıs tarihleri arasında kutlanacak olan “Türk Mutfağı Haftası” etkinlikleriyle ilgili Adapazarı Belediyesi, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası ile birlikte planlan etkinlikler hakkında kurul üyeleri bilgilendirildi.


İlimizin tanıtımına katkı sağlamak üzere Adapazarı Fotoğraf Amatörleri Derneği (ADAFAD), Sosyal Medya İçerik üreticileri ve Müdürlüğümüz personelinin katılımı ile 5 hafta sürecek olan “foto safari etkinliği fotoğraf ve video çekimi” hakkında kurul üyeleri bilgilendirildi.

Ayrıca ilimizde hasat turizminin geliştirilmesi kapsamında Geyve Ayvası, Pamukova Çileği ve lavanta bahçelerinin festival, basın ve influencer ağırlaması gibi etkinliklerle tanıtılması ile ilgili kurul üyelerince değerlendirme yapılarak toplantı sona erdi.

İtgk 9 toplantı (1).JPG

İtgk 9 toplantı (2).JPG
İtgk 9 toplantı (3).JPG
İtgk 9 toplantı (4).JPG