Sakarya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

İl Tanıtım ve Geliştirme Kurulu 12.Toplantısını Gerçekleştirdi.

Sakarya İl Tanıtım ve Geliştirme Kurulunun 12.Toplantısı Sakarya Valiliği 5 No’lu toplantı salonunda Vali Yardımcısı sayın Aslan AVŞARBEY’in başkanlığında gerçekleştirildi.

Toplantıya Kültür ve Turizm Bakanlığını temsilen “Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı” ile kurul üyesi kurum temsilcileri katıldı.

Toplantıda “30 Kasım 2023 tarihinde Sakarya Ticaret ve Sanayi Odasında gerçekleştirilen “Sağlık Turizmi Çalıştayı” değerlendirildi.

Sakarya ile özdeşleşmiş olan unsurların/sembol değerlerin İlimizin tanıtımında etkin olarak kullanılması ile ilgili “Tasarım Yarışması” yapılması konusu kurul üyelerince değerlendirildi.

31.12.2023 tarihinde sona erecek olan “Sürdürülebilir Turizm Programı” 1. Aşama belgesi alınması ile ilgili kurul üyelerine bilgi verilerek konaklama tesislerinin bu belgeyi alması konusunda gerekli hassasiyetin gösterilmesi istenildi.

Somut Olmayan Kültürel Miras (SOKÜM) envanterinde yer alan ürünlerin ve diğer turizm unsurlarından uygun olanların (yorgancılık, tahta kaşık yapımcılığı, Taraklı bezi dokumacılığı, süpürgecilik, sepetçilik vb.) Sapanca’da yerli ve yabancı turist yoğunluğunun olduğu bir lokasyonda, ürünlerin tanıtımının ve satışının yapılacağı kıl çadır (yurt tipi) oluşturulması konusu kurul üyelerince değerlendirildi.

Kurul üyelerinin görüş, istek ve önerilerinin ardından toplantı sona erdi.


İl tanıtım ve Geliştirme Kurulu 12.Toplantı Fotoğrafları (1).jpeg

İl tanıtım ve Geliştirme Kurulu 12.Toplantı Fotoğrafları (11).jpeg

İl tanıtım ve Geliştirme Kurulu 12.Toplantı Fotoğrafları (2).jpeg

İl tanıtım ve Geliştirme Kurulu 12.Toplantı Fotoğrafları (5).jpeg