Sakarya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

Turizm Alanında "Sanal Gerçeklik"

Sanal Gerçeklik Toplantısı (1).jpeg

Sanal Gerçeklik Toplantısı (2).jpeg

Turizm Alanında "Sanal Gerçeklik"

Teknofest ve TÜBİTAK yarışmalarına katılan ve Kültür ve Turizm alanında 1.2.3. lük gibi dereceleri bulunan Adapazarı Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu, kültür ve turizm alanında yapılacak çalışmalar hakkında bilgi paylaşımı için İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'nü ziyaret etti.

Adapazarı Anadolu İmam Hatip Lisesi'nden İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne ziyaret Teknofest ve TÜBİTAK yarışmalarına katılan, Kültür ve Turizm alanında 1.2.3. lük gibi dereceleri bulunan Adapazarı Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu, kültür ve turizm alanında yapılacak çalışmalar hakkında bilgi paylaşımı için İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'nü ziyaret etti. Okul Müdürü Mustafa Bulut, Koordinatör Öğretmen Ayhan Yağız, Öğrenci Temsilcisi ve Okul Aile Birliği Başkanı İbrahim Akkurt, İl Kültür ve Turizm Müdürü Süleyman Acar tarafından ağırlandı.

Kültür ve Turizm Alanındaki Projelerde Başarılar:

Okulun Teknoloji Ekibi olarak, Teknofest ve TÜBİTAK gibi prestijli yarışmalara katılarak kültür ve turizm alanında önemli dereceler elde etmişlerdir. Bu başarılarıyla dikkat çeken okul, İlimizde turizm alanında gerçekleştirilebilecek "Sanal Gerçeklik" çalışmalarıyla ilgili İl Kültür ve Turizm Müdürü Süleyman Acar'a bilgi sunmak amacıyla ziyaret gerçekleştirdi.

Tanıtım, Destek ve Projelerin Geliştirilmesi:

Ziyaret sırasında, okulun gerçekleştirdiği projeler arasında kültür ve turizm alanındaki "Sanal Müzeler ve Artırılmış Gerçeklik" uygulamaları da yer aldı. Bu çalışmaların İlimizdeki tarihi yapılar, mekanlar ve ortamlarda uygulanmasının oldukça etkileyici ve dikkat çekici olabileceği üzerinde duruldu.

İl Kültür ve Turizm Müdürü Süleyman Acar, okulun bu projeleriyle gelecek nesillerin kültürel ve tarihi mirasa daha etkin bir şekilde erişebileceklerini ve teknolojinin bu alanda önemli bir rol oynayabileceğini vurguladı.