Sakarya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

İlimizdeki Kütüphaneler Her Yaştan Okuyucuyu Kitapla Buluşturuyor.

Kütüphane.jpg

İl Kültür ve Turizm Müdürü Süleyman Acar, Yenigün Gazetesine açıklamalarda bulundu. Acar, kütüphanelerde tüm vatandaşları kitapla buluşturmanın öncelikli hedefleri arasında olduğunu belirtti.

Kütüphanelerimiz ve Okuyucularımıza Ait Bilgiler;

İlimiz genelinde, İl Halk Kütüphanesi dahil toplam 15 kütüphane, 216651 kitap ile içerisinde dünya ve Türk edebiyatına ait eserler, çocuk kitapları, roman ve hikâye kitapları olmak üzere zengin içeriğiyle hizmet sunuluyor.

Kütüphanelerimize kayıtlı ilimiz genelinde 151.091 kullanıcı bulunmakta olup, son 6 ayda ise 28.866 vatandaşımız toplam 63.116 ödünç kitap almıştır.

Kütüphanelerde Düzenlenen Etkinlikler;

Kütüphanelerde düzenlenen etkinlikler kitap okuma günleri, okul öncesi etkinlikleri, belirli gün ve haftalarda düzenlenen etkinlikler ile çeşitli farkındalık programları da dahil olmak üzere geniş bir yelpazeye yayılmaktadır.

Son 6 ay içinde düzenlenen 556 etkinliğe ise 13.459 vatandaş katıldı.

Hizmet Saatleri;

İl Kültür ve Turizm Müdürü Acar, açıklamanın devamında ise, kütüphanelerin Ramazan Ayı boyunca 09:00-17:00 saatleri arasında hizmet verdiğini de belirtti.

Kütüphaneler, her yaştan okuyucuyu kitaplarla buluşturarak, kültürel ve entelektüel gelişime katkı sağlamaya devam ediyor.

Kütüphaneler, ilimizdeki sosyal ve kültürel yaşamın önemli bir parçası haline gelerek, vatandaşların bilgiye ulaşımını ve kişisel gelişimlerini desteklemeye devam etmektedirler. Bu çabalar, toplumun genel okuma alışkanlıklarını güçlendirmekte ve bilgiye erişimi kolaylaştırmaktadır.