Sakarya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

İl Kültür ve Turizm Müdürü Süleyman ACAR, Mecliste Sakarya Milletvekili Sayın Ali İNCİ'yi ziyaret etti.

Ziyaret.jpegİl Müdürümüz Süleyman ACAR 08.05.2024 tarihinde Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü ile Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü’ne bir çalışma ziyaretinde bulunmuştur. Ziyarette İlimiz müzesi ve kütüphanelerinin genel sorunları dile getirilerek, çözüm önerileri ele alınmıştır.

Ardından, Türkiye Büyük Millet Meclisinde Sakarya Milletvekilimiz sayın Ali İNCİ ile görüşülerek, kütüphaneler ile ilgili genel sorunlar ele alınmıştır. Görüşmede, sayın vekilimizin yoğun gayretleri ve Müdürlüğümüzün çalışmaları sonucunda 15.06.2022 tarihli Bakanlık oluruyla açılan Hendek Rasim Paşa Halk Kütüphanesinin işleyişi ve Hendek İlçe Halk Kütüphanesi olarak kullanılmak üzere yapım süreci devam eden yaklaşık 2.200 m² kullanım alanına sahip kütüphane binasının ve Arifiye İlçe Halk Kütüphane binasının iç tefrişatının yapılarak hizmete açılması konuları ele alındı.

Aynı zamanda 2024 yılı Yatırım Programına alınan yeni Sakarya İl Halk Kütüphanesi değerlendirildi. Mevcutda kiralık bir binada hizmet veren İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü birimlerinin de yapılacak olan Sakarya İl Halk Kütüphanesi binası içerisinde yer alması hususunda fikir birliğine varıldı.

Müdürlüğümüz çalışmaları kapsamında vermiş olduğu destek ve ev sahipliği için sayın vekilimiz Ali İNCİ’ye teşekkür ediyoruz.