Sakarya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

Doğançay, Boğazköy, Kemali ve Çaybaşı Turumuz - 09 Aralık 2017


09 Aralık 2017'nin yine güzel bir hafta sonunda toplamda 55 km.lik güzel bir tur gerçekleştirdik. İstikamet olarak da Doğançay Köyü, Boğazköy, Kışlaçaş, Çınardibi, Kemaliye ve Çaybaşı istikametini takip ederek turumuzu tamamladık.

Yola sabahın ilk ışıklarında yani sabah saat 08.00 gibi çıktık. Sabahları güneş ışığı olmadığı için hava biraz soğuk olabileceğinden hazırlıklıydık. Rüzgar ise bu gün bizi giderken hiç sevmedi, bu yüzden tempomuz da oldukça düşüktü. Dönüşte ise rüzgarı arkamıza aldık ve dağ, tepe demeden bir lodos gibi uçu verdik.

İlk olarak Doğançay'da dere başı çay bahçesinde güzel bir kahvaltı yaptık. Kahvaltı derken açık büfe falan beklemeyin, bildiğiniz yerli malı usulü kimin çantasından ne çıktıysaa hep birlikte onu bölüşerek afiyetle yedik.

Daha sonra yukarıda bahsettiğim rotayı takip ederek tertemiz yeşilliklerle dolu oksijeni bol yollarda özgürce pedal çevirdik. Bu köyler ve yollar ana yoldan bağımsız oldukları için tek tük araç geçiyordu. Bu nedenle de hem temiz hem de doğası hiç bozulmamıştı. Biz şehirlerde çürürken insanlar buralarda cennette yaşıyorlar.

Birkaç köyden geçerken bize destek olan teyzelerimiz, amcalarımız vardı. Millet olarak spora ve sporcuya her zaman saygı duymuşuzdur. Bu destekler bizi gerçekten çok mutlu etti ve onure etti.
Siz siz olun mesafelere değil gönüllere yakın olun. Özgürlüğe pedal çevirmek için geç kalmayın. Hayat sizi değil siz hayatı yakalayın. Sevgiyle kalın. Bir dahaki turlarda görüşmek dileğiyle

Boğazköy (1).jpg
Boğazköy (2).jpg
Boğazköy (3).jpg
Boğazköy (4).jpg
Boğazköy (5).jpg
Doğançay Köyü (1).jpg
Doğançay Köyü (2).jpg
Doğançay Köyü (3).jpg
Doğançay Köyü (4).jpg
Çınardibi (1).jpg
Çınardibi (2).jpg