Sakarya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

Sakarya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Hacı Bektaş Veli ve Yunus Emre İçin Hatıra Pulu Bastırdı.

Sakarya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

Hacı Bektaş Veli ve Yunus Emre İçin Hatıra Pulu Bastırdı.


UNESCO tarafından 2021 yılının Yunus Emre’nin 700, hacı Bektaş Veli’nin 750’ inci ölüm yıldönümleri vesilesiyle PTT aracılığı ile hatıra pulu bastırdı. Sakarya PTT Pazarlama Müdürü Vesile Topuz, hazırlanan pulları İl Kültür ve Turizm Müdürü Süleyman Acar’a teslim etti.

Geleceğimizin teminatı olan gençlerimize bu değerli şahsiyetleri her daim hatırlatmayı görev bilmiş ve bu doğrultuda çalışmayı hedef edindik.

Düşünce ve öğretileriyle gönüllere taht kuran, insanı ‘’ben’’ lik duygusundan alıp, toplumun içersinde  sevgi ve saygının birliği ve dirliği getireceğine olan inançlarını yitirmemiş, bu doğrultuda gelecek kuşaklara rehber olmuşlardır.

Gerek Yunus Emre, gerekse Hacı Bektaş Veli yaşadığı dönemde unutulmamış, erdemli olmayı, insanı sevmeyi, insana, insan olduğu için saygı göstermeyi yüzyıllar sonra bile bu duyguları aktarmayı başarmışlardır.

Sanki bu değerli şahsiyetler, gelecek yüzyıllarda da okunacaklarını, anılacaklarını bilircesine yazı dillerini çok sade, yazmış olduğu eserlerde ki mesajlarıyla da evrenselliğe hitap etmişlerdir.

İl Müdürü Acar, anma yıllı çalışmalarına çeşitli etkinliklerle devam edeceklerini söyledi.

Pul (1).JPG
Pul (2).JPG
Pul (3).JPG