Sakarya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

İl Tanıtım ve Geliştirme Kurulu 10.Toplantısını Gerçekleştirdi.

Sakarya İl Tanıtım ve Geliştirme Kurulunun 10.Toplantısı Sapanca Elite World Oteli toplantı salonunda Vali Yardımcısı sayın Selda DURAL’ın başkanlığında gerçekleştirildi.

 

Toplantıya Kültür ve Turizm Bakanlığını temsilen Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı, kurul üyesi kurum temsilcileri ile Sapanca Kaymakamlığı, Sapanca Belediye Başkanlığı ve Sapanca Villa ve Bungalov İşletmecileri Derneğinin temsilcileri katıldı.

 

Toplantıda “Sapanca ve Bölge Turizmi”, “Karavan Park Projesi”, “Sağlık Turizmi Çalıştayı”, “Sürdürülebilir Turizm Programı” konuları değerlendirildi.

 

Sapanca’nın konaklama kapasitesi, ilçeye gelen yerli ve yabancı turist sayısı, ilçenin tanıtımı için turizm danışma bürosunun kurulması, konaklama tesislerinin belgelendirilmesi gibi konular hakkında kurula bilgi verildi.

 

SATSO Turizm Komisyonu tarafından ilimizde ilki Millet Bahçesinde olmak üzere belirli alanlarda 3-4 araç kapasiteli ve kısa süreli konaklama içeren “Karavan Park” alanları oluşturulması hakkında kurul üyeleri bilgilendirildi.

 

2023 yılı içerisinde yapılması planlanan “Sağlık Turizmi Çalıştayı”nın yeri ve tarihi ile çalıştay masaları ve katılımcılar hakkında kurul üyeleri bilgilendirildi.

 

Bakanlığımızdan belgeli konaklama tesislerinin yıl sonuna kadar almak zorunda olduğu “Sürdürülebilir Turizm Sertifikası” ile ilgili mevcut istatistikler üzerinden değerlendirme yapılarak toplantı sona erdi.

 

İl Tanıtım ve Geliştirme 10 (1).jpeg

İl Tanıtım ve Geliştirme 10 (3).jpeg

İl Tanıtım ve Geliştirme 10 (4).jpeg

İl Tanıtım ve Geliştirme 10 (5).jpeg

İl Tanıtım ve Geliştirme 10 (6).jpeg